sfikterilihase lõtvus. 14.08.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

.Tere Olen käinud proktoloogi vastuvõtul oma probleemiga.seal tehti elektriline uuring ja MRT, öeldi et lihased on lõdvad olen 56 aastane naine. Seal öeldi, et pole midagi teha kuna rebendit ei ole.Tahtsin küsida Teilt kas ma pean nüüd surmani sidemeid kandma, kuna mul pärasool lekib? Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui proktoloog plastika võimalust ei paku, siis mina näen vaid kahte alternatiivset võimalust. Esimene: vaagnapõhjalihaste treening, mis võib Teie sulgurlihase funktsiooni parandada. Kui see tulemust ei anna, siis võib olla on lihtsam elada stoomiga - sool toodud kõhu peale, kuhu kleebitakse kott. Ühte pidi on see "vihma käest räästa alla" situatsioon, kuid hügieeni pidamise seisukohalt on see teinekord siiski vastuvõetavam, kui "lekkiv" pärasool.