34.nädal rasedust ja avastati sapikivid 08.02.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 34.nädalat rase ja avastatu sapikivid. Viimase nädala jooksul on mul koolikud käinud 3 korda kestvusega 1,5- 4 tundi. Käisin ka kiirabiga haiglas, kus uuriti vereproov korras, uriin korras, põletiku näitajaid ei ole ja sapipõie sein ilus. Mida oleks võimalik teha? (sest valud on väljakannatamatud). Olen jälginud dieeti ja toitumist kuid ikka tekivad koolikud. Valuhoo ajal võtan nospad ja paratsetamoli mis pikaaja peale leevendab, kuid kas oleks miskit mis ennetaks seda valu?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Raseduse ajal kahjuks palju võimalusi ei ole. Radikaalne ravi oleks operatsioon - võimalik ka raseduse ajal aga pole soovitav. Õnneks ei ole Teil kaua jäänud. Need rõhud, mida võtate ong,i sellel puhul parimad. Kui titega maha saate, tuleks võimalikult kiiresti operatsioonile mõelda. Operatsiooni tõttu peaks vaid 24 tundi rinnaga toitmise katkestama.