Sudecki sündroom 18.07.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kuidas ravida traumajärgset (nihestusega randmeluude murrud) Sudecki sündroomi ja kas lümfimassaaž on näidustatud ka siis, kui on lisandunud vaskuliidi moodi laigud vigastatud jäsemel?
Millise arsti juurde selle probleemiga pöörduda? Minu üllatuseks ei ole mitmed arstid sellisest asjast kuulnudki...

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu on ortopeedilise probleemiga. Kui luu on juba paranenud, siis igasugune massaaz ja taastusravi on näidustatud. Nahavärvi muutus takistuseks ei ole.