Paistes kõht ja seedeprobleemid 28.01.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on pidevalt selline suur kõht ees. Toitumine on hea, alkoholi ei tarbi.
Kõht on nii suur, et koguaeg on täiskõhutunne ning ebameeldiv puhitus, sh gaasid. Olen proovinud erinevaid "dieete", siiamaani pole miski aidanud.
Tualetis käies on väljaheide ka verega koos. Väljaheite konsistents ja värvus on päeviti erinev. Tualetiskäimise sagedus on alates ühest korras kuni 4 korrani ööpäevas. Vereanalüüsides hematokritt madal.
Mis peaksin tegema, kelle poole pöörduma? Selline kõhuprobleem segab pidevalt mu elu ning töölkäimist.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Alustama peaksite ikkagi perearstist. Kaebuste järgi vajaksite jämesoole uuringuid. Kui tema jälile ei saa, peaks ta Teid suunama kas gastroenteroloogi või kirurgi poole