Soolteprobleemid 23.03.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere !
Mul on mure sooltega. Mul soolikad pidevalt korisevad, ja nii kõva häälega et see on lausa naeruväärne. Ma pole elu sees kuulnud et kellegil nii kõvasti kõht koriseks nagu mul. Ja imelik on see, et kõht koriseb ainult paremalt poolt alakõhus. Ja vahel on selline tunne ka, et koriseks justkui pärakus. Et tunnen et need korina hääled tulevad pärakust (seespoolt kus ilmselt hakkab soolikas lõppema) . Mul on tehtud täielik koloskoopia seedehäirete tõttu 15.10.2020 , kõik oli soolestikuga korras ja midagi ei leitud et oleks valesti . Mul on kohutavad gaasid . Nii kui töölt koju jõuan, terve õhtu kuni magamaminekuni mult ainult gaase tuleb koguaeg . Seedeprobleemid ka on mul siiamaani, kõht kas kinni või lahti. Milles võiks asi olla ? Kas on näidustatud uus koloskoopia ? Ette tänades.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.

Diagnoosi kirja teel panna ei saa, kuid üheks võimalikuks kaebuste põhjuseks võib olla ärritatud soole sündroom (IBS). Soovitan oma eluviis ja toitumisharjumused läbi arutada mõne toitumisspetsialistiga, et leida, kas selles osas annaks teha parandusi. Lisaprotseduuride vajaduse osas saab otsuse teha ikkagi raviarst.
Parimatega, dr. Ehala