pankreatiit 24.02.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere..olen 2 korda olnud ägeda pankreatiidiga haiglas, esimene kord eelmine aasta juunikuus ja siis olin 2 nädalat intensiivpalatis, alkohoolne põletik, küsimus selline et kas selle haigusega enam ei tohi üldse alkot juua ja kas alkoholivaba õllet võib juua milles võib olla 0,5% alkoholisisaldust

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Alkohoolne pankreatiit on väga tõsine haigus, mis võib ka tappa. Sellisel juhul on alkoholis parem üldse loobuda, kuna ka väike alkoholikogus võib vallandada uue haigushoo. Alkoholivaba õlle paigutaks ma siiski mittealkohoolseks joogiks ja selle suhtes piiranguid ei ole vaja.