Pindluu murd hüppeliigese kohal - kas võib tööl käia? 04.02.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, murdsin esimesel veebruaril pindluu hüppeliigese kohalt. Kutsuti kiirabi, viidi mind Mustamäele erakorralisse. Seal tehti röntgen, pandi kips ja siis tehti uus röntgen. Hetkel on sellest paar päeva möödas ja juba eilsest ehk esmaspäevast olen ma tööl käinud. Tööle minekuks kasutan ma ühistransporti ning seal võib esineda mitmeid ohte jalale(keegi komistab otsa, kukkumised jne). Minu küsimus siis on, et kas on mul ohutu tööl käia kuniks kips peal on või oleks targem perearstilt haigusleht võtta? Sest nagu mulle öeldi, ei tohi ma jalale üldse toetuda, aga linnas liigeldes on see paraku kohati vältimatu. Töö iseloom on selline, et istun arvuti taga 8h.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvuti taga istumist ilmselt see murd ei sega. Kui arvuti taha saamist pole võimalik ilma jalale toetumata korraldada - näiteks kodus töötades - siis tuleb võtta haigusleht.