Soolevähk raseduse ajal 14.12.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Kardan, et mul võib olla soolevähk. Kõhuprobleem on olnud ligi kaks aastat. Kõht on kinni ja väljaheide koosneb kõvadest pabulatest. Nüüd on olnud juba kaks nädalat kõhus valu ja väga väsinud on olla. Peapööritus on kohutav. Iga päev neli korda. Olen hetkel rase ja käisin uurimas, miks valud, aga analüüs näitas, et kõik on korras rasedusega. Kas võib olla oht, et mul on soolevähk?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Soolevähk Teie vanuses on väga haruldane haigus, kuigi siiski mitte päris võimatu. Raseduse ajal kõhukinnisus on puht mehaanilistest teguritest kaunis tavaline nähe, eriti veel nendel, kes selle asjaga ka enne on hädas olnud. ka väsimus ja peapööritus on seletatavad rasedusega. Raseduse ajal uuringute tegemine on komplitseeritud kuigi mitte võimatu. Rääkige günekoloogiga oma murest - tema teab milliseid lahtisteid võib raseduse ajal tarvitada.