Lihase mikrorebend hüppeliigeses. 22.04.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Neli aastat tagasi vigastasin hüppeliigest. Selgus, et tegu on lihase mikrorebendiga. Olen teinud jalale harjutusi nagu arst on soovitanud ning võtnud mitu kuud järjest rohtusid, aga valu tunnen endiselt. Seda jalga kimbutavad tihti ka krambid, seda just jalalaba alt ning jalg on pidevalt kerges paistetuses. Praegu kannan hüppeliigese ümber tuge, siis on valuhood harvemad.
Kuna vigastusest on nii palju aega möödas, siis kas on veel võimalik midagi teha, et valudest lahti saada või neid kuidagigi leevendada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti on võimalik midagi teha, kuid kuna olen üldkirurg ja mitte ortopeed, siis ei julgeks spekuleerida, mida nimelt. Pöörduge ortopeedi poole.