Veritsev operatsioonihaav 14.12.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures oma abikaasa pärast. Ta käis melanoomi operatsioonil 4-ndal detsembril. Operatsioonihaav on umbes 10cm pikkune. Alates 11-dast detsembrist hakkas see veritsema. Verd immitseb pidevalt haava kahest kohast tasapisi. Muidu paistab haav normaalne ja palavikku tal ka ei ole. Kas see on normaalne, et haav niimoodi veritsema hakkab? Abikaasa pöördus ka perearsti poole, sealt saadeti ta just EMO-sse. Mõtlesin, et küsin siiski ka siit teie käest.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Päris normaalne see ei ole aga midgi väga hullu see ka ei tähenda. Melanoomi eemaldamise puhul tekib suur nahadefekt, kuna kasvaja nähtavatest piiridest tuleb kudesid eemaldada kaugemalt. Selle tõttu jäi haav ilmselt pinge alla ja nahaalusesse koesse tekkis koobas. Sinna koguneb verine koevedelik, mis siis haavaõmbluste vahelt välja immitseb.
Varuge kannatust ja küll ta paraneb.