Pimesoole opi järgselt kõht punnis 01.12.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul eemaldati pimesool 2 nädalat tagasi, kuid siiani on kõht punnis. Punnis oli kohe operatsioonilt tulles. Hommikuti, kui pole söönud ja joonud, on kõht normaalne, aga nii kui midagi süüa või juua, läheb kõht punni, nagu oleks õhupalli alla neelanud.
Kas kõhupunnisus ajaga taandub ja mida teha selle soodustamiseks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõhupuhitus peale operatsiooni on kaunis sageli esinev. Seotud on see piiratud liikumisega opertsiooni järgselt. Ajaga peaks see kaduma. Tarvitada võiks söetablette, espumisani, rohkem liikuda ja vähem süüa.