Maovähendusoperatsioon ja buliimia 11.10.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen pikaajaline buliimik ning õgimishoogudega oma mao venitanud nii välja, et 500 ml asemel mahutab mu magu mitu liitrit ning täiskõhu tunde saavutamine on täiesti võimatu. Ainus võimalus on iga söögikorraga kalduda õigimisse ning seejärel oksendada. Sellest tulenevalt on kaal hakanud kerkima (mitte palju, olen endiselt sale inimene). Olen 158 cm pikk ja kaalun hetkel 57 kilo, kuid seda on ikkagi märgatavalt rohkem kui ajal, mil kaalusin 47 kilo. Kas normaalse kehamassiindeksiga inimesi üldse võetakse maovähendusoperatsioonile vastu? Tegu pole ju kosmeetilise probleemi vaid tõeliselt ohtliku meditsiinilist sekkumist vajava probleemiga.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Buliimiat minu teada kirurgiliselt ei ravita ja maovähendamise operatsioon ei sobi selleks kohe kindlasti mitte.