Mädapunn ninal 25.01.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, paar päeva tagasi tekkis ninale valulik punn. Arvasin algul, et tegu ehk mädaga ja määrisin nina aloe vera geeliga. See aga ei aidanud, täna hommikul nägin, et punn on veel suuremaks kasvanud ja selle mügariku peal paistis mitu mädatäppi. Pigistada ei kannatanud, sest valu liiga suur. Lisaks on ninasõõrme alune tuim ja nina ots on samuti valus, kahtlustan, et ka sinna on midagi tekkinud. Lisaks nina valutab pidevalt, sest punn on nii suur. Tänu sellele on ka pea paar päeva valutanud. Kuidas peaksin edasi toimima?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tavaliselt sellised nahamädanikud avanevad ise. Kui valu läheb liiga suureks, võite pöörduda EMO-sse, kus mädakolle avatakse. Ise võiksite peale panna joodisalvi.