Muna reie siseküljel ja rasedus 15.05.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Juba ligi aasta on mu vasakul reiel selline munakujuline moodustis, reie ülaosas, siseküljel. Nahka kombates on tunda selgepiiril. Ei valuta, kuid vist on suurenenud last oodates.
Ma olen 8 kuud rase hetkel.
Mis variandid on uurida, mis see võiks olla? Kas oskate ehk ütelda?
Ise elan Valgas.

Teine küsimus: kas näo peal olevat kasvavat sünnimärki on lubatud eemaldada kohaliku tuimestusega ja kas tuimestus mõjub kuidagi ka rinnapiima kaudu lapsele?

Sünnimärgist on saanud kasvav moodustis, tumepruun ja ebaühtlane, ümbert nahk ka punetab. Vahepeal sügeleb ja nagu kipitab.
Tervitades, H.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ultraheli uuringut Teie reie peal olevast moodustisest saab teha ka raseduse ajal, see ei kahjusta ei Teid ega loodet. Ei näe sellel küll erilist mõtet, sest soovitaksin Teil peale sünnitust see esimesel võimalusel kohe eemaldada - jäänud ei ole ju kaua.
Kohaliku tuimestuse mõju rinnapiima kaudu lapsele on väga minimaalne kui mitte olematu. Kohalikku tuimestust võib kasutada ka näo peal olevate kasvajate eemaldamiseks.