Kühm päraku juures 09.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 23aastane naisterahvas. Millega võib olla tegu, kui päraku juurde tekkis selline suur kühm, mis on väga valulik ja ärritab iga päevaga aina hullemini. Tundub nagu seal oleks põletik vms.
Millise arsti (eriarsti) poole soovitate konkreetselt pöörduda? Kas naistearst tegeleb selliste asjadega?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võiks olla hemorroidiga, kus on tekkinud põletik. Pöörduge kõigepealt perearstile, kes siis vajadusel suunab Teid kirurgile. Otse kirurgile pöördudes tuleks Teil ravi eest ise tasuda.