Ninaluu paika panemine 14.02.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Pöördun probleemiga, et mingi 3 aastat tagasi kukkudes nihkus ninaluu veidike paigast. Nüüd peeglist vaadates on see häiriv ja ebamugav. Kelle poole peaksin pöörduma, et seda korda teha ning kas see on tasuline või on võimalik nii, et perearstilt saades saatekiri tehakse see tasuta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui tegu on vaid iluveaga, tuleb selle eest endal tasuda. Kui aga traumast on tekkinud funktsionaalne häire - õhk käib halvasti läbi - saab seda korrigeerida ka haigekassa kulul. Pöörduma peaksite LOR-spetsialisti poole (nina-kõrva-kurguarst), tema siis otsustab, kuidas asja korraldada. Perearsti saatekiri võtke igal juhul.