Lümfisõlmed kubeme piirkonnas 08.02.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on juba 6 nädalat kubeme piirkonnas tuntavad lümfisõlmed, paremal suurem, vasakul väiksem. Sama kaua on kestnud pidev, enamasti tuim, alakõhu- ja alaseljavalu, kohati on valu tugevam (istudes, kõndides). Valu lööb alakõhtu ka urineerimisel, kui põis hakkab tühjaks saama. Valu on selle aja jooksul vahetanud piirkonda, esialgu olid valud paremal ning seejärel liikusid vasakule poole. Tehtud on vereanalüüsid, mis olid korras, põletikku ei näidanud. Ultraheli on tehtud kogu kõhust ja kubeme piirkonnast, midagi ebatavalist ei leitud ning suurenneud lümfisõlmi samuti ei esinenud. Naistearsti poolt tehtud ultraheli ja võetud proovid olid korras. Käinud olen ka kirurgi vastuvõtul, kelle hinnangul on tegu põletikuliste lümfisõlmedega, songa pigem välistas. Soovitas võtta Solpadeini, kuid see ei ole 2 nädala jooksul erilisi tulemusi andnud. Kelle poole peaksin edasi pöörduma või millest selline valu võib põhjustatud olla, kõik näitajad tunudvad korras olevat?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mina soovitaksin minna tagasi kirurgi juurde, kellega juba kohtusite. Väga sageli sellised vaevused lähevad ka iseenesest ära, mida ilmselt Teie kirurg ka lootis. Kui aga asi pole paremaks läinud, tuleks asja edasi uurida. Te ei maininud uriiniproovi tegemist - sellised vaevused võivad olla kusteede põletikust(näiteks).