Hüppeliigese vigastus 27.01.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

2 nädalat tagasi libastusin ja väänasin välja oma parema jala hüppeliigese. Panin kohe külma lund peale, koju minna polnud võimalik, kõndida oli küll ääretult valus, aga sain käidud. Kiirabisse ka ei läinud. Hoidsin väga palju peal külma ja määrisin jäägeelidega. Paistetus püsis peal nädala, kuni hakkas vähenema, siis hakkas jalg sinakaks minema. Tean, et hüppeliigesele tuleb anda palju rahu, aga pidin käima tööl ja polnud väga palju võimalik talle puhkust anda. Nüüd on 2 nädalalt möödas, paistetus on vähenenud, sinine pole, aga ei saa enam labajalga eriti palju üles-alla kõverdada ega trepist käia, lööb sisse tugev valu. Mida peale jäägeeliga määrimise veel teha saaksin ja kuidas paistetust alandada ja jalg uuesti liikuma saada? Praegu on liigutades selline tunne, et miski hoiab jalga kinni ja ei lase venitada seda.
Kas peaksin ka kirurgi juurde pöörduma või kaua peaksin veel ootama, enne arsti juurde minekut?

Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Rö pildi tegemine oleks soovitav, et välistada luumurdu. Jäägeeli ja külma aplitseerimine ei ole praegu enam soovitav. vastupidi, praegu oleks kasu soojaprotseduuridest - kompressid, elektriravi. Kirjelduse järgi 2 nädalat peale sellist traumat, tundub seis olevat küllaltki normaalne.