Naksuv kaelalüli 06.01.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Paar-kolm aastat tagasi kukkusin joostes ja sain peapõrutuse. Pea käis ringi ja süda oli paha. Käisin uuringutel, koljul midagi viga polnud. Aga peale seda hakkas mul kaelalüli naksuma ja teeb seda tänini. Ma ei tea, kas teised seda ka kuulevad, aga mulle tundub, et see hääl on kõrvulukustav, pigem raksumine kui naksumine. Peale seda juhtumit olen veel tähele pannud, et pöördeid tehes hakkab pea oluliselt lihtsamini ringi käima kui varem. Varem sellist probleemi ei tunnetanud. Mis võiks olla selle naksumise põhjus ja kas selle saaks kuidagi ära kaotada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie probleem on kas ortopeediline või neurokirurgiline, mistõttu mina üldkirurgina pole kompetentne nendele vastama.