Veenioperatsioon 18.10.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tahaksin küsida veenioperatsiooni kohta. Mulle öeldi, et see tehakse kohaliku tuimestusega ja pärast saan omal jalal ära minna. Kuna arstil oli kiire, ei saanud täpsemalt küsida. Kas te oskate öelda, kuidas kohaliku tuimestusega seda taluda on? Mul on seda jalga ükskord aastaid tagasi opereertud ja nüüd lõigatakse uuesti, allpool põlve. Kas patsient tunneb midagi? Kas mulle tehakse rahustav süst? Kui sügaval veen üldse paikneb ja kas pärast hakkavad haavad valutama? Kaua operatsioon umbes võib kesta?
kas menstruatsiooni või nohu korral jääb operatsioon ära? See pole ju päris ambulatoorne operatsioon, natuke kõhe ikka.
Tänan teid väga.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie puhul on ilmselt suur nahaalune veen juba eelnevalt eemaldatud ja praegu on plaanis eemaldada vaid varikoosne sõlm. Midagi Te operatsiooni ajal kindlasti tunnete, valu see olla ei tohiks. Kui Te palute, siis rahustava süsti peaksite saama. Eemaldatav veen paikneb vahetult naha all. Kui lokaalanesteesia toime lakkab, mingi valuaisting kindlasti tekib, kuid see on talutav. Selle vastu on olemas valuvaigistid. Operatsiooni kestvuse kohta ei oska midagi arvata, kuna pole Teie jalga näinud - ei usu, et üle poole tunni. Menstruatsioon ja väike nohu pole lokaalanesteesias operatsiooni vastunäidustuseks, küll aga tõsisem külmetus. Varikoosi eemaldamist võib teha täiesti ambulatoorselt, ei näe põhjust muretsem,iseks.