pärak valuline 12.01.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 27a mees ning mureks on see, et ca 2 nädalat on pärak veidi valus olnud. WC`s käies on ja paberiga pühkides olen avastanud,et veidi ka veritseb (aga mitte palju).

Millele võib see viitada? Kas pärakuvähi sümptomid?

Ette tänades,

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tõsi on, et sellised sümptomid esinevad ka pärasoole kasvaja korral, kuid Teie vanust arvestades vähetõenäoline. Palju reaalsem oleks kas hemorroidide põletik või pärakulõhe. Soovitaksin näidata end perearstile, kes vajadusel suunab Teid edasi kirurgile.