Varbaküünte sissekasvamine 03.12.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 80-aastane naine.Käin aastaid kord kuus või pooleteise kuu tagant jalaravi kabinetis. Protseduur on tasuline, sest kuigi olen 2.tüübi diabeetik ei ole jalgadel haavandeid, mille ravimine tasuta.Mul kasvavad mõlema suure varba küüned sisemisest servast sissepoole, küüned on ka paksenenud. Kuid sissekasvanud küünte serva väljalõikamine on väga valulik, sest jalaravikabineti õde tuimestust ei kasuta, polevat ette nähtud. Ja minu küsimus : kas ehk kirurg saaks sissekasvanud küüntega midagi radikaalsemat ette võtta, et ei peaks iga kuu seda valulikku protseduuri läbi tegema.Olen vastuse eest väga tänulik.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei julge lubada, et kindlasti saab midagi teha, kuid näitama võiks igal juhul tulla. Siis saab ka otsustada, kui palju saab aidata. Registreerimine telef. 6171135.