onkoloogia ja operatsioon 26.06.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere,
sobranna isal loigati valja v'hk 8 kilo ja 200 grammine.Leedus.Ja nad ei tea kas see on vahk voi mitte.Peale op anti paberi.
"liposarcoma fundus ventriculi"
Mis see voiks t'hendada.Millised edasi analuusid tehakse tavaliselt ja kas on voimalkud tusistused,metastaasid.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilmselt nad siiski teavad, et see ei ole vähk, kuid on pahaloomuline kasvaja. Nimelt nimetatakse vähjaks ehk katsinoomiks kattekudede (nahk, epiteel )pahaloomulisi kasvajaid. Kui kasvaja on alguse saanud sidekoest, siis nimetatakse seda sarkoomiks. Mõlemad on halvaloomulised haigused ja ka levimise ja taastekke võimalused enamvähem sarnased. Edasise ravi vajadus (mao puhul tavaliselt keemiaravi) peaks otsustatama onkoloogilises konsiiliumis.