Mure naisterahval 13.11.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist mul selline küsimus, et olen 19 eluaastat vana ning mul tuhara peal nahaall selline paise taoline muna. Ise kahtlustan ja olen lugenud, et tegu mingisuguse kasvajaga. Antud moodustis mul seal juba kaks aastat ning järjepidevalt ka suurenenud. Koht iseenesest tundlikum ei ole, nahk koha peal samasugune. Katsudes oleks kui selline tugevam muna nahaall. Küsimus nüüd selles, et millega teie arvates võiks tegemist olla ning kuhu ma pean pöörduma oma murega. Mida täpsemaid koordinaate oskate öelda seda parem. Suur aitäh ning kõike head.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõige tõenäosem on rasvkasvaja. Sellega tuleks perearsti saatekirjaga pöörduda kirurgi vastuvõtule, kes siis ütleb täpsemalt millega tegu ja mida on soovitav ette võtta.