Lümfisõlm 25.09.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Uurisin siin lehel eelnevaid vastuseid ja nägin, et olete sel teemal palju vastanud. Seega otsustasin Teilt küsida oma mure kohta. Mul on esinenud vasakul rinnus u. 1,5 a valud, pulmonoloog lasi teha kopsukompuutri, mingit kopsuhaigust sealt välja ei tulnud, aga leiti: aksillaarsel paremal on üksik 6*11mm suurune lümfisõlm. Millist ohtu see endast kujutab? Mammoloogil käisin täpselt aasta tagasi ja sealt ei leitud midagi. Kuidas edasi peaksin käituma ja millise arsti juurde peaksin pöörduma? Kas vereanalüüs näitab, kui seal lümfis midagi halba on?
Ette tänades!
Maimu 35a

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vasaku rindkerevalu viitaks esmajärjekorras südamehädale, kuigi Teie vanuses ebatõenäoline. Üksik lümfisõlm ise kindlasti ohtlik pole, kuid ta võib viidata mõnele haigusele - põletik, verehaigus, kasvaja. Kui mammoloog midai ei leidnud, siis arvan et seda lümfisõlme võiks mõne aja pärast uuesti kontrollida. Ka vereproovi tegemine oleks mõttekas, kuigi alati see ei pruugu haigust näidata.