Suur mure 18.01.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Probleem on selline. Olen kaks kuud võtnud Diane-35 antibeebipille. Ja selle kahe kuu jooksul on päevadega samal ajal väike veritsus ka pärasoolest.(Kuigi kõht oli ka kinni samal ajal aga veritsus pärasoolest algas täpselt samal hetkel kui päevad hakkasid)
Ja on mul mingid nahamoodustised ma ei ole kindel kas need on hemorroidid sest muidu pole nad mulle kunagi probleeme põhjustanud.Aga nüüd on asi eriti imelikuks läinud ja mul on täitsa hirm juba. Kas veritus just täpselt samal ajal on lihtsalt kokkusattumus või tekitavad seda antibeebipillid?
Ette tänades mures neiu.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan, et tegu pole siiski kokkusattumisega, vaid põhjus võib olla antibeebipillides. Kõige lihtsam oleks üks kuu nende võtmisest loobuda ja jälgida, kas veritsus pärasoolest kaob või mitte. Kui veritsus jääb püsima, peaks kontrollima jämesoolt. Peaksite nõu pidama günekoloogiga, kes Teile need rohud soovitas.