kõhu eesseina plastika 17.11.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Küsisin juba korra Teie käest,kuid ma ei olnud piisavalt täpne küsides:Tahan teha seda operatsiooni,et eemaldada striiasid(ei tea kas sõnastasin õieti,kuid mõtlen rasedusarme),mul tuleks laia ulatusega operatsioon,sest naba on ka vaja teisaldada,on olemas üldkirurg,kes teeks selle operatsiooni tunduvalt odavamalt,kui Eesti tuntud ilukliinikud...,ühesõnaga tahan teada,kas üldkirurg on võimeline tegema sama head tööd,kui ilukirurg,tean seda,et doktor,kelle noa alla kaalun minemist on ka varem selliseid op.-e teinud.Kas meditsiinis peab alati paika "kallis =hea kvaliteet"ja odavam=kahtlane,olen näiteks kuulnud,et üks tuntud nüüdne ilukirurg Tallinnas on algselt õppinud hamba ja lõualuu tohtriks,kuid nüüd on ilukirurg?

Tänan ka eelmise vastuse eest

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Alati meditsiinis küsitav hind ja kvaliteet kindlasti ei korrelleeru - hea tegija ei pruugi olla sama hea ärimees. Arvan, et kogemustega üldkirurg on võimeline teostama plastilisi operatsioone kõhu piirkonnas, iseasi kas see ka seaduslik on. Kuna Te ei maini kirurgi nime, ei julge ma lõplikku hinnangut selles küsimuses anda. Kõige kindlam Teie jaoks oleks, kui saaksite vaadata sama kirurgi poolt juba opereeritud kõhtu ja kui rahule jääte, ei näe põhjust loobumiseks. Samas ka igal tipptegijal ei pruugi kõik alati välja tulla, kuna töö on nn. "tellija materjalist".

Teie informatsioon tuntud ilukirurgi tagapõhja kohta peab paika.