paraproktiit 10.10.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere! mul on opereeritud päraku veenikomud ja -lõhe,mõned aastad on möödas ja kõik oli siiani normis.nüüd mõned kuud tagasi tekkis paraproktiit(ei tea,kas õigekiri on nii?),see avati ja öeldi,et võib minna hästi ja halvemini.läks aga nii,et see koht? tuleb ikkagi välja opereerida(see asub täpselt pärasoole kõrval ja öeldi,et seestpoolt on limaskest vigane?küsimus oleks,et kui raske ja keeruline see op. on ja kui tõenäolised ja missugused on võimalikud komplikatsioonid,ohud jne. missugune on prognoos?võin öelda,et olen kohutavalt hirmul ja teadmatuses,sest arsti ajani on veel nädalaid.ette tänades (naine 34)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Õigekiri on õige. Operatsioon ei ole raske, kuid kindlasti vajab oskajat kirurgi, kes on asjaga tegelenud ja kõige tõenäosem tüsistus on retsidiiv - s.o. haigus võib tagasi tulla. Prognoos on hea - peaksite oma hädast siiski lahti saama.