KAKSTEISTSÕRMIKSOOL 03.10.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mu sõbral opereeriti kaksteistsõrmiksool. Peale opi olid tal valud ja ära ei kadunud. Arsti kirjutatud rohud ei aidanud. Kui suur on ellujäämisprotsent.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Oleneb kas kaksteistsõrmiksoole operatsioon tehti erakorralistel näidustustel või plaanilises korras, samuti on oluline kui vana on Teie sõber ja kas tal on ka muid haigusi. Sellistel juhtudel kõige halvem ellujäämissanss on kuskil 90%, noorematel tervetel inimestel, keda aga plaanilises korras opereeritakse peaks ellujäämisvõimalus olema 99%.