maks 29.11.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere
minu isal opereeriti käärsoole kasvaja, mille käigus eemaldati 50 cm jämesoolt ja siis avastati siirded maksas .ta sai keemia ravi .opist on möödas1,5 aastat. nüüd on selgunud, et pool maksa on suurenenud.kas maksa üldse saab opereerida või kuidas edasi toimida.isa on trotsi täis ja ei taha enam arstile minna.
ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Maksast saab metastaase s.o. vähjakoldeid opereerida küll, kuid ainult siis, kui neid on üksikuid või kui kasvajakolded on vaid maksa ühes pooles. Kas operatiivne ravi on mõttekas, saab otsustada vaid kompuutertomograafia uuringu järel.