Peale pimesooleoperatsiooni 07.11.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen mures oma 19. aastase poja pärast, kes pea 3 kuud tagasi läbis raske pimesoolepoeratsiooni. Enne operatsiooni oli pimesool kõhus juba lõhkenud- operatsioonijärgselt oli ta haigals pea 1 kuu, mille jooksul talle tehti 2 operatsiooni. Peale haiglat ta kuu aega taastus- ja siis pöördus tagasi tööle(rehvitehnik)Kõik tundus sujuvat. Kuid nüüd on kõhus jälle valud- paar korda oleme jõudnud jällegi kiirabi välja kutsuda. Viimasel korral tehti ka röntgen ja ultraheli- kuid midagi ei leitud- kuid valud kõhus on endiselt. Mida peaksime ette võtma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kardan, et ette võtta ei ole midagi. Peale operatsiooni jäävad liited, mis võivad olla ka aeg-ajalt esinevate valude põhjuseks. Kui muid sümtome ei ole, siis midagi muud kahtlustada ei oskaks. Vältima peaks väga tugevaid pingutusi, kõhukinnisust, sööma vähem gaasetekitavat toitu. aja jooksul peaksid valud vähenema.