Miks pärasool rebenes? 12.04.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen haige noore naise (38) väga murelik ema . Haiguse kulg oli järgmine. Valud kõhu piirkonnas algasid koos palaviku ja oksendamisega 29.märts k.a. ja nii need kestsid reede õhtuni s,t. kolm-neli päeva. perearst diagnoosis kõhugripiks
kuna haige palus nende päevade jooksul korduvat abi , sest valud jm. seonduv oli väljakannatamatu . Perearst käskis kombineerida rohtudega paracetomol , aspirin !!!!!!! Reede õhtul ( see oli neljas päev )asi muutus täiesti väljakannatamatuks. Sugulased viisid Rakavere Haigla traumapunkti , tehti esmased analüüsid SR oli üle 600 ! ime et inimene oli elus veel. Laupäevaks uuringute tagajärjel diagnoositi kõhukelme põletik. Haige oli tilgutite all , sai antibiootikume, palavikunähud toimisid edasi.Raviarst K.Truupõld väitis , et peab ootama millal mädakolle koondub kokku . Millest tekkis kõhukelme põletik, arvatakse , et emaka põletikulisest protsessist.Haige lamas intensiivis ja pandi plaaniliseks operatsiooniks 11.aprilliks? see nädal oli haigele kohutav aeg,valud kestsid , palavik püsis ,nädala lõpuks raskustunne koondus allapoole, kõht püsis lahti ,potil oli väga valulik käia , oli ka veritsemist. Haige oli depressioonis,ärevil - väga tugev higistamine püsis pidevalt.Vahepeal otsustati et tehakse operatsioon 8.03 milleks niikaua oodata , valmistuti ette ja siis järsku jälle lükati edasi !!!!!!!!
Palavik püsis kuni operatsiooni päevani.Halva uudise saime siis kui operatsioon oli läbi .kõhuõõne puhastamisega oli hakanud tulema mustust s.t. pärasool
oli rabedaks läinud ja nähtamatu, et oleks auk kuskil olnud, kutsuti ka kirurg välja , kes paratamatusega tõi soole kõhupeale välja, et edasi 3-4 päeva pärast teha auk, siis 2-4 kuud mustus tuleb kotti teha ja ükskord kui paraneb
pärasoole osa tuleb uus operatsioon.
Juhtus arstidele ootamatu asitõend, mindi ainult günekoloogiliselt oopereerima aga tuli välja hoopis halvim lugu. Meie pereliikmed soovime teada Teie arvamust , kas tõesti muud lahendust ei oleks.Asi on väga kiire, kuna 2-3 päeva pärast võetakse midagi ette ,kui võetakse.Operatsiooni järgselt oli palavik 39,6 . Ravi pidi jätkuma samamoodi , oodatakse , vaadakse.
SR langes 200 -le , praegu püsib üle 100 .Südamest loodan Teie abile.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vestlesime sellest juba telefoni teel ja ega mul midagi eriti lisada ei ole. Teie seletuse järgi tagantjärele tarkusega oleks pidanud ilmselt ikkagi varem opereerima, kuigi ega ma selle kirjrlduse järgi väga hästi aru ei saa, millega oli üldse tegu. Jutust võis aru saada, et emakapõletik kauaegsest spiraalist. Sel juhul arvan oleks pidanud emakas siiski eemaldama. Et päris adekvaatset hinnangut anda peaks raviartiga otse räääkima.