Luude hõrenemine 25.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen kuulnud, et luude hõrenemine on vanainimeste haigus. Kas see on tõesti nii.
Küsin, kuna kahtlustan, et mul võib see olla. Kui näiteks pean hakkama kuhugi jooksma või üldse kiiret liigutamisst tegema, siis lööb liigestest jube valu läbi. Vahest on ka tunne nagu põlved oleks paigast ära või läheksid korraks paigast ära.

Kõike head sovides,

Teele

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Luude hõrenemine reeglina kaasneb naisterahvastel peale menopausi seoses hormonaalse seisundi muutusega. Ka ravimid võivad seda põhjustada, ka ebaõige toitumine. Luu hõrenemist saab mõõta spetsiaalse aparaadiga. Sellised kaebused nagu Teil, ei ole iseloomulikud luude hõrenemisele, pigem mingile reumaatilisele haigusele.