Kanna kõõluse põletik. 24.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Minul on põletikulised ,ellaks aetud,loksuvad kannad.Kas oskate öelda
kui palju aitab lihast tugevdav süst ja kas pole võimalik operatsiooni abil otsustavat edu saavutada? Olen kuulnud et äärmuslikul juhul lõigatakse haige kõõlus ära,kas siin ei peitu ohtu ,et kand kõõlustest lõpuks liialt ilma jääb ,või
olukord operatsiooni tagajärjel veelgi halveneb?Mida statistika ja kogemsed ütlevad?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks ei saa ma Teie küsimusest aru. Mis on loksuvad kannad, millisest lihastugevdavast süstist on jutt?