diagnoos 15.08.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Minu sõbral diagnoositi: m53,2 syndroma cervicobrachiole 79,2. Mis haigusega on tegemist? Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Inimesel on lihaste-fasciate vahel ruumid-kanalid, kust läbi lähevad närvid ja veresooned. Selle haiguse puhul on tegemist eelpoolnimetatud ruumide kitsusega, mistõttu tekivad käes närvi ja verevarustuse häired. Kergematel juhtudel on vaid "sipelgate jooksmine", sellistel juhtudel aitab tavaliselt ravikehakultuur, raskematel juhtudel võib ähvardada isegi gangreen (väga harva) ja selle vältimiseks on vajalik operatiivne vahelesegamine - kirurgiliselt neid ruume avardatakse.