konnasilmad 12.08.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere ! Mul on nimelt selline probleem et mul on mõlemal jalal üks väga suur ja aeg-ajalt valulik konnasilm. Sain need umbes 2-3 aastat tagasi. Olen kasutanud igasuguseid plaastreid ja ravimeid peale määrimiseks aga ei aita mitte ükski. Olen ka ise üritanud neid eemaldada,kuid see on väga valuline ja raske protseduur,jätan pooleli - tulemuseks konnasilm läheb veel suuremaks. Olen kuulnud et kirurgid lõikavad konnasilmad väja,kas see on võimalik? Ja kui palju see maskab ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Üldiselt pole konnasilmade kirurgiline eemaldamine eriti tulemusrikas. Selle põhjus on konnasilma tekkemehhanismis. Nimelt tekib konnasilm kohta, mis pikemaajaliselt on allutatud suuremale survele/hõõrumisele, mille tagajärjel tekib nahapaksend. Kui me selle välja lõikame, siis tekib selle koha peale arm, mis on ikkagi muust nahast kõrgem ja saab allutatud ikkagi suuremale survele ja on jällegi oht uue konnasilma tekkeks. Konnasilmadde puhul tuleb vältida survet nendele (mugavad jalatsid!) ja ravis kannatlikkus ja järjepidevus - reeglina saab neist niimoodi siiski lahti.
Iseenesest lõikus on samuti võimalik ja haigekassas kindlustatud inimesele maksab see vaid visiiditasu.