valu põlveõndlas 15.02.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 53-aastane naine.teist päeva on põlveõndlas ja pisut siin - seal selle ümbruseski imelik valu.Algas vastu hommikut jala krampikiskumise tundega(mida on vahel varemgi juhtunud).Hommikul avastasin üllatusega et jalg valus.Olen seni füüsiliselt väga terve olnud,nüüd kõndides lonkan,muidu niisugune nagu pisut pakitsev valu,talutav kuid ebamugav.Pealtnäha pole midagi märgata,vajutades pisut valulik.Umbes nädal olen vindunud kerge viiruse küüsis,kas need asjad võivad seotud olla? Kas proovida Fastum geeli?Ja kui ta nüüd üle ei lähe,kas saan pöörduda kohe kirurgi poole,perearsti vahele jättes,ma nimelt haigekassas kindlustamata...
Juba ete tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirja teel ma Teile diagnoosi panna ja ravi ordineerida kül ei julge. Fastum geel ei tohiks halba teha ühelgi juhul - vähendab valu ja põletikureaktsiooni. Viirushaigus ja liigese põletik võivad seotud olla küll, kuid ei pruugi. Kui Teil kindlustust ei ole võite otse pöörduda kirurgi (veel parem ortopeedi )vastuvõtule - Teil tuleb maksta oma visiidi eest ise täies mahus nagunii. Eelnevalt peate end siiski vastuvõtule registreerima.