EKG 30.10.21 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Minu küsimus puudutab EKG näitu. Nimelt mõnikord see kõver on üleühe üles-alla. Ma nimelt tunnen seda. Varem mul seda ei olnud. Kas see on tervisele ohtlik?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan küsimuse ja täiesti diagnoositava kardiogrammi eest. Saan aru, et see on Teie salvestatud, nn kella EKG. Teie südame põhirütm on regulaarne, seda nimetatakse siinusrütmiks. Üle ühe õige löögi esineb vahelöök, täpsemalt ventrikulaarne monotoopne ekstrasüstol. Neid on tõesti palju, nende teket soodustab vee ja soolade tasakaaluhäire, jääkainete kõrge tase jm. Kui dialüüsis käite, siis põhjuseks on ilmselt neerupuudulikkus, sellega võivad need häired kaasneda. Rääkige oma arstile probleemist, kontrollitakse Na, K ja Astrupi teste. Siis saab mõtelda edasi raviküsimustes.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi