Haigekassa hoiatas eksitavate kõnede eest

Haigekassa hoiatas eksitavate kõnede eest

Haigekassa teatel jõudis nendeni info, et eraettevõtte nimel helistatakse inimestele ja pakutakse peitvere testi lahendust jämesoolevähi varajaseks avastamiseks.

Pakkuja võib väita, et tegemist on tasulise teenusega, millest osa hüvitab haigekassa. Selline info ei vasta tõele. Riiklikus jämesoolevähi sõeluuringus osalemine on ravikindlustatud inimestele tasuta! Telefoni teel tasu eest peitvere testide pakkumine ei ole osa sõeluuringust ning haigekassa ei ole seotud telefoni teel pakutavate peitvere testide soetamise skeemiga.

Haigekassa juhib tähelepanu sellele, et eraettevõtte nimel telefoni teel pakutavad testid ei pruugi anda usaldusväärseid tulemusi ning riiklikus sõeluuringus kasutatakse kõrge kvaliteediga testikomplekte ja proovinõusid.

Sellistest kõnedes palub haigekassa end informeerida klienditelefonil (+372) 669 6630 või aadressil info@haigekassa.ee.

Tänavu on
oodatud jämesoolevähi sõeluuringus osalema 1955., 1956., ja 1957. aastal sündinud ravikindlustatud mehed ja naised.

Jämesoolevähi sõeluuringule oodatud inimestele saadetakse rahvastikuregistris olevale aadressile posti teel perearsti nimel kutse, kutse olemasolu saab kontrollida ka patsiendiportaali www.digilugu.ee kaudu. Sõeluuringus osalemiseks on vaja külastada oma perearsti või pereõde. Vastuvõtul saab inimene peitvere testi tegemiseks vajaliku komplekti.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada