Ravile teise riiki?

Ravile teise riiki?

Vabariigi Valitsus kiitis istungil heaks eelnõu, mis käsitleb patsientide vaba liikumise direktiivi põhimõtteid. Selle jõustumisel on Eesti patsiendil võimalus saada plaanilist tervishoiuteenust igas Euroopa Liidu liikmesriigis ning taotleda hiljem ravikulude hüvitamist Eesti Haigekassalt.

Sama võimalus kehtib ka ravi käigus väljakirjutatud ravimite ja meditsiiniseadmete ostmisel.


„Hüvitame ka praegu patsiendi ravi välismaal juhul, kui haigekassa on selleks loa andnud või kui kohese ravi vajadus on tekkinud teises liikmesriigis olles,“ ütles sotsiaalminister Taavi Rõivas. „Direktiivi põhimõtete rakendamisega Eestis paranevad meie patsientide valikuvõimalused, sest välismaal saadud plaaniline tervishoiuteenus hüvitatakse ravikindlustusest juhul, kui selle saamise õigus haigekassa kulul oleks inimesel olnud ka Eestis. Teise riiki ravile minekuks on vaja enamasti saatekirja, täpselt nii nagu Eestis,“ rõhutas minister. 

„Kindlasti tuleb silmas pidada, et haigekassa hüvitab ravi oma hinnakirja järgi. Kui ravi teises riigis on kallim, siis peab patsient olema valmis selle vahe ise kinni maksma,“ lisas Rõivas.     

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada