Hiinas levib uus gripiviirus

Hiinas levib uus gripiviirus

Hiinas on 10. aprilli seisuga laboratoorselt diagnoositud 28 uue gripiviiruse H7N9 haigusjuhtu, millest üheksa on lõppenud surmaga, teatas Terviseamet.

Ülejäänud haiged on hospitaliseeritud, neist 14 on raskes seisundis. Meditsiinilise jälgimise alla on võetud 600 haigetega kokkupuutunud inimest, neist keegi ei ole ise haigestunud.

Esimestest haigusjuhtudest andis Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) teada 1. aprillil 2013, kinnitades, et Hiinas on kolm inimest nakatunud H7N9 gripi viirusega – 2 inimest Šanghais ja 1 inimene Anhui provintsis.

Uuemad haigusjuhud on registreeritud Shanghais ja selle naabruses Jiangsu, Zhejiangi provintsides, haigestunud on peamiselt seotud eluskanade või kanaliha töötlemisega.

Inimeselt inimesele levikut ei ole seni täheldatud.  Kõik haigestumised on alanud köha ja palavikuga ning arenenud edasi raskekujuliseks kopsupõletikuks.

Reisikeeldu Hiinasse uut tüüpi gripiviiruse poolt põhjustatud haigusjuhtude esinemisega kehtestatud ei ole.  Riskipiirkondades viibides tuleb pidevalt jälgida kohalikku epidemioloogilist olukorda ning täita hügieenireegleid.

Terviseamet soovitab Hiina reisijatele:

Vältida massürituste ja linnuturgude külastamist
Hoiduda kokkupuutest haigete inimestega (kellel esinevad respiratoorsed sümptomid)
Mitte puudutada silmi, nina ja suud pesemata kätega
Köha ja nohu esinemisel katta nina ja suu pabersalvrätikuga ning visata see prügikasti koheselt pärast kasutamist
Pesta tihti käsi

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada