Seaduse muudatus teeb ravimid odavamaks

Seaduse muudatus teeb ravimid odavamaks

Riigikogu võttis vastu seaduse muudatused, millega kaotatakse ära senine 12,79 euro suurune ravimihüvitise maksimaalmäär 50%-lise soodustusega ravimite puhul.

Muudatuse mõjul kaob ära senine 12,79 euro suurune ravimihüvitise maksimaalmäär 50%-lise soodustusega ravimite puhul.

Haigekassa poolt tasumisele kuuluv summa arvutatakse edaspidi kõigi soodusravimite puhul ühtviisi omaosaluse alusmäära ja piirhinna või hinnakokkuleppes sätestatud hinna vahest.

50%-lise soodustusega ravimite retseptid moodustavad kõigist retseptidest ligi poole. Esmalt odavnevad ravimid selliste patsientide jaoks, kes mingil põhjusel ei saa kasutada odavamat analoogse toimega ravimit või ei mahu kitsendatud patsientide sihtrühma piiresse, kelle jaoks on ravimil kõrgem (75/90 või 100%) soodusmäär. Samuti odavnevad mõned sellised ravimid, millel ei olegi suuremat soodusmäära kui 50%.

Praeguste arvutuste kohaselt väheneb inimeste omaosalus 50-protsendilise soodustusega ravimite ostmisel umbes 22 protsendi võrra keskmise retsepti maksumuse kohta. Näiteks kui mõne ravimi kahe kuu ravi maksab praegu koos ravimihüvitise maksimaalmääraga patsiendile 42 eurot, siis ilma ravimihüvitise maksimaalmäärata maksab see patsiendile 29 eurot.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada