Õed kutsuvad tervist kontrollima

Õed kutsuvad tervist kontrollima

29. mail kell 10-15 ootavad õed Tornide väljakule tervisenäitajaid mõõtma ning tervisenõu saama. Kuulata saab ka loengut vaimse tervise hoidmisest.

”Regulaarne tervisekontroll aitab ennetada tõsisemaid terviseprobleeme. Tegelikkus on aga see, et autodega käiakse regulaarselt ülevaatusel, kuid mitte enda tervist kontrollimas. Seetõttu pakume Tornide väljakul võimalust lasta ilma suurema vaevata mõned olulised tervisenäitajad ära mõõta ning anname inimestele nõu,” ütles pereõde Katrin Poom.

Tornide väljaku tervisekontrolli on oodatud kõik pere liikmed, eakohast infot ja tegevust pakutakse igas vanuses tervisehuvilistele. Õed mõõdavad huvilistel veresuhkru taset, vererõhku ja kopsumahtu, inimene saab oma tervisenäitajatega sedeli kaasa. Lisaks annavad õed nõu tervisliku eluviisi, suitsetamisest loobumise, suu tervise ja vaimse tervise kohta ning õpetatakse esmaabivõtteid. Õed õpetavad ka õiget kätepesu tehnikat, kohapeal saab käte puhtust kontrollida spetsiaalse lambiga.

29. mail algusega kell 14 räägib Raekoja platsis Raeapteegi saalis vaimse tervise hoidmisest vaimse tervise õde Mare Kant. Teemaks tuleb, mis on vaimne tervis, kuidas seda hoida, millised on hea vaimse tervise tunnused ja kes või mis vaimset tervist mõjutab. Loeng on suunatud täiskasvanutele, oodatud on lapsevanemad ja vanavanemad.

„Igaühel endal on võimalik oma vaimset tervist tugevdada, et paremini ka igapäevaelus ettetulevate raskustega toime tulla. Elutuultes ja -tormides vastupidamine oleneb sellest, kuidas vaimne tervis on üles ehitatud ja kas seda asendamatut varandust on hoitud või raisatud,” ütles vaimse tervise õde Mare Kant.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada