Apteekrid julgustavad nõu küsima

Apteekrid julgustavad nõu küsima

Eesti Apteekrite Liidu ja Eesti Apteekide Ühendus algatasid ühise teavituskampaania "Küsi apteekrilt nõu". Kampaania kutsub inimesi üles apteekritelt sagedamini nõu küsima. Ravimialane nõuanne apteekrilt aitab ennetada valesti tarbimisega seotud probleeme.

Eesti Apteekrite Liidu peaproviisori Kaidi Sarve sõnul on ravimite valesti tarbimisega kaasnevad ohud ühiskonnas vähetähtsustatud. "Ravimipakendites olevaid infolehti alati ei loeta ja ravimitesse suhtutakse pahatihti kergekäeliselt. Maailma Terviseorganisatsiooni andmeil kasutab ravimeid õigesti - vajalikul juhul, õigel ajal ja ettenähtud viisil vaid kolmandik ravimitarvitajatest. Õige näidustusega ravim ei pruugi alati konkreetses olukorras sobida või ei saa ravim oma toimet teiste tegurite tõttu avaldada."

Eesti Apteekrite Liidu peaproviisor tõi lihtsa näite ravimite koostarbimise võimalikust ohtlikkusest: "Tihti suhtutakse lahustuvatesse külmetusevastastesse pulbritesse nagu tavalisse teesse ja nii annustatakse erinevaid ravimeid segiläbi mitu korda päevas. Kõik külmetusvastased kuumad pulbrijoogid sisaldavad aga paratsetamooli, mille organitoksiline toime võib avalduda juba 3 g manustamisel päevas."

Apteekrite üleskutse eesmärgiks on inimestele meelde tuletada, et apteekrilt saadav nõuanne on kõigile lihtsasti kättesaadav ja tasuta. "Püüame ennetada olukordi, kus haigusnähtude ilmnemisel jäetakse konsulteerimata nii arsti kui apteekriga ja valitakse parima äranägemise järgi ise ravim, mis aga ei pruugi tervenemisele kuidagi kaasa aidata, "selgitas Eesti Apteekrite Liidu peaproviisor.  "Apteeker oskab igaühele soovitada just talle sobivat ravimit ja vajadusel kliendi arsti juurde suunata."

Teavituskampaania raames jaotatakse apteekides muuhulgas infolehti, kus on meeldetuletuseks toodud ära Maailma Terviseorganisatsiooni poolt välja töötatud küsimused, mida peaks enne ravimi tarvitamist apteekrilt või arstilt küsima.

Eesti Apteekrite Liidu ja Eesti Apteekide Ühenduse teavituskampaaniale on andnud oma heakskiidu ka Sotsiaalministeerium. Kampaaniaga kaasnevad kulud katavad kaks ühendust ühiselt.

Teavituskampaania kestab 1. novembrist 15. detsembrini.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada