Soe tuba võib soodustada ülekaalulisust

Soe tuba võib soodustada ülekaalulisust

Ühendkuningriigis äsja avaldatud uurimuse kohaselt võib endisest kõrgem ruumiõhu temperatuur talvel soodustada arenenud riikide elanike ülekaalulisust.

Teadlased märkisid, et vähem külma käes viibides on raskem normaalkaalus püsida, sest pole tarvis kehatemperatuuri säilitamiseks energiat kulutada ja lisaks nõrgeneb organismi võime soojust toota, vahendab HealthDay News.

Selgus, et USAs ja Ühendkuningriigis on viimastel aastakümnetel talveperioodil ruumides valitsev temperatuur pidevalt tõusnud, mis tähendab aga seda, et inimestel ei tule enam sedavõrd suurte temperatuurimuutustega toime tulla.

„Inimesed veedavad üha rohkem aega toas, aina enamatel on kodus keskküte ja konditsioneer ning ootused soojusmugavuse suhtes on järjest kõrgemad: kõik need tegurid kitsendavad temperatuurivahemikku, mida me igapäevaselt kogeme, ja lühendavad aega, mil õhutemperatuur meie kehale teatavat ebamugavust tekitab, nii et me kulutame vähem energiat. See võib mõjutada meie energiatasakaalu ning lõppkokkuvõttes ka kehakaalu,“ märkis University College Londoni pressiteates uurimuse autor Fiona Johnson, kes töötab sama ülikooli epidemioloogia ja rahvatervise osakonnas.

„Jättes kõrvale pärilikkuse ja uurides ülekaalulisust soodustavaid välistegureid, keskendutakse enamasti toidule ja sportimisele, millel on kahtlemata oluline osa. Ent pole võimatu, et teatud rolli võivad mängida ka muud keskkonnategurid, näiteks toatemperatuur talvekuudel. Nende uurimistulemuste alusel võib ülekaalulisuse vastastele rahvatervise tegevuskavadele läheneda hoopis uuest vaatenurgast,“ sõnas Johnson.

Samal teemal:
Kas sinu kehakaal on normis? Testi siin
Dieedipidamine on tulemusrikas, kui keskenduda väikestele edusammudele
Internetipõhine tagasiside võib aidata kaalu langetada

Kas see artikkel oli kasulik?


 

Lisa kommentaar

Saada