Pisikuid võib saada bussist

Pisikuid võib saada bussist

Teadlaste sõnul on inimestel, kes on hiljuti bussiga sõitnud, kuus korda suurem tõenäosus haigestuda ägedasse hingamisteede nakkusesse kui nendel, kes ühistransporti ei kasuta.

Ühendkuningriigi Nottinghami Ülikooli asjatundjate sõnul, kes uurisid ühistranspordi ja ägedate hingamisteede nakkuste vahelist seost, rõhutab nende uurimus, olgugi et väikesemahuline, kui oluline on hügieen – eriti talveperioodil, kui viirused möllavad.

Ent selgus, et inimesed, kes kasutavad ühistransporti pidevalt, on haigusetekitajate eest paremini kaitstud kui need, kes vaid harva bussi kasuks otsustavad, kirjutab WebMD.

Teadlaste sõnul ei ole ühistranspordi kasutamise ja ägedatesse hingamisteede nakkustesse haigestumise vaheline seos küll eriti selge, kuid epideemiate ja pandeemiate ajal võib sellest teadmisest kasu olla.

Ühendkuningriigi Tervisekaitseameti (Health Protection Agency) rahastatud uuringu viis läbi Nottinghami Ülikooli meditsiinitudeng Joy Troko Nottinghami linna tabanud gripilaine ajal 2008. aasta detsembrist kuni 2009. aasta jaanuarini. Troko küsitles koos kolleegidega 72 ägeda hingamisteede nakkusega patsienti, keskendudes bussi kasutamisele haigestumisele eelnenud viie päeva jooksul. Lisaks küsitleti samast Nottinghami üldhaiglast veel 66 inimest, kes olid tulnud arsti juurde mõnel muul, hingamisteedega mitteseotud põhjusel: nemad moodustasid nn kontrollrühma.

Ilmnes, et neile, kes olid kasutanud haigestumisele eelneva viie päeva jooksul ühistransporti, pandi pea kuus korda suurema tõenäosusega ägeda hingamisteede nakkuse kui mõne muu nakkuse diagnoos.

Samas selgus uurimusest, et „vanad kalad“ olid viiruste eest paremini kaitstud.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada