Arsti käsul: üks õun päevas

Arsti käsul: üks õun päevas

Talutoodete lett on kujunemas uue aja apteegiks, kus müüakse õunu ja muid uutmoodi retseptirohtusid, näiteks artišokki, sparglit ja põld-võõrkapsast.

Kolme Massachusettsi osariigi tervisekeskuse arstid on hakanud soovitama kohalike talupidajate turu „retseptisaadusi“, et võidelda laste rasvumise vastu väikese sissetulekuga peredes. Tervisliku toitumise edendamiseks jagatakse puudustkannatavatele patsientidele kuponge väärtusega 1 dollar päevas pereliikme kohta, vahendab NY Times.

„Paljud vähekindlustatud lapsed tunnevad ja söövad väga väheseid puu- ja köögiviljaliike. Võimaluse korral prooviksid nad ka muid aia- ja põllusaadusi,“ sõnas dr Suki Tepperberg, Dorchesteris asuva ja programmis osaleva Codmani tervisekeskuse perearst. „Meie eesmärk on suurendada nende puu- ja köögiviljade tarbimist ühe portsjoni võrra päevas.

Arstid jälgivad programmis osalejaid, et teha kindlaks, kuidas see mõjutab nende toitumisharjumusi ja selliseid tervisenäitajaid nagu kehakaal ja kehamassiindeks,“ märkis ta.

Kuigi rasvumine on tõsine terviseprobleem, mille lahendamiseks ei pruugi piisata suurema koguse köögiviljade söömisest, avaldavad kupongiprogrammi toetajad lootust, et arstide sekkumine innustab noori tegema oma eluviisis muudatusi, mis pärsivad eluaegset ülekaalu.

Ajakirjas Health Affairs hiljuti laste ülekaalulisuse majanduslike tagajärgede kohta avaldatud artikli kohaselt läheb see terviseprobleem USAs igal aastal maksma 14,1 miljardit dollarit otseste tervishoiukulude näol, mis hõlmavad näiteks retseptiravimeid ning arsti- ja kiirabivisiite. Artikli andmetel kulub täiskasvanutel ilmnevate ülekaalust tingitud tervisehädade ravimiseks igal aastal arvestuste kohaselt 147 miljardit dollarit.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada