Naised peavad malbust nõrkuse märgiks

Naised peavad malbust nõrkuse märgiks

Uurimuse kohaselt eelistavad naised agressiivseid mehelikke mehi ja peavad pehmet iseloomu evolutsioonilise nõrkuse märgiks.

Uurimistulemuste kohaselt on naiseliku ehk metroseksuaalse mehetüübi esiletõus naistele vastukarva, kirjutab Telegraph.

Naised peavad meeste malbust iseloomu nõrkuseks, mis võib vähendada nende tööleidmise võimalusi ja palganumbrit.

Uurimuse kohaselt, milles osales 132 nais- ja 100 meestudengit, ei pannud aga mehed naiste malbust sugugi pahaks.

Osalejad vaatasid lõike 15-minutilistest tööintervjuudest nii mees- kui naisnäitlejatega, kes kandideerisid suhtlemisoskust nõudvale ametikohale ja andsid küsimustele sarnaseid vastuseid.

Ajakirjas Psychology of Men and Masculinity ilmunud uurimuse kohaselt peeti kõiki tööotsijaid selle ametikoha jaoks võrdselt pädevateks, kuid pehmete käitumismaneeridega mehed jäid siiski eelisjärjekorrast välja.

Uurimuse läbi viinud psühholoog Corinne Moss-Racusin sõnas: „Meeste ja naiste iseloomule esitatakse väga selgepiirilisi ootusi. Ajaloo jooksul on erinevates kultuurides mehi kujutatud naistest iseseisvamate ja enesekesksematena. Naine võib endale lubada nõrkusehetki, mees aga mitte mingil juhul.

Vastupidiselt eelnevale on domineerimine meeste pärusmaa, kust naised on pagendatud. Seega põhinevad soostereotüübid neljal käitumisreeglil ja ootusel selle kohta, mida mees või naine tohib ja ei tohi.“

Samas lükkasid teadlased ümber mõtteavalduse, et pehme iseloomuga meestel on raskem tööd leida.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada