Sääsehammustus: kuidas ravida?

Sääsehammustus: kuidas ravida?

Kliinik.ee lugejad on hädas olnud sääsehammustustega ja kurdavad, et sääsekublad teevad liiga. Allergoloog Kaja Julge annab nõu.

Sääsekublad punetavad ja on väga valusad. Samas ei saa sääski alati vältida - mida siis peaks ette võtma?

Kaja Julge on Kliinik.ee-s lugeja küsimusele vastanud, et sääsed tekitavad sellel kevadel paljudele tõsiseid probleeme. "Nad ilmusid järsku ja neid on väga palju. Tavaliselt tekib üksikute esimeste torgete järgselt taluvus ja selleks ajaks kui sääski on rohkem liikvel, on reaktsioonid juba väiksemad. Tänavu tuli aga korraga väga palju sääski ja "harjumise" võimalust ei olnudki," tunnistab allergoloog.

"Sääskede tõrjumiseks on mitmed vahendid nt Plix , Off ja samade nimetustega on ka ravivahendid, mida tuleks kasutada peale sääsetorget. Rahustava toimega on ka näiteks tsinki sisaldavad kreemid, pastad, pihustid, mida saab apteegist retseptita. Käsimüügiravimitest efektiivsemad on hormoonkreemid ja kui on katkikratsitud kublale lisandunud bakter, tuleks kasutada kreeme või salve, milles on lisaks hormoonile antibakteriaalse toimega ravim (Fucicort, Fucidin H jt). Hormooni sisaldavad kreemid, salvid on retseptiravimid. Kindlasti soovitan lisaks paiksele ravile kasutada antihistamiinse toimega tablette. Nahalöövete puhul on väga sobiv Zyrtec 10 mg (10 tabl saab apteegist retseptita, 30 tabletise originaali jaoks on vaja retsepti)," annab arst nõu.

Küsi allergoloogit nõu siit.

Kas see artikkel oli kasulik?


 

1 kommentaari

Laura tamm
02.07.16 21:39
Minul see ei töödanud
-153
   
+143

Lisa kommentaar

Saada