Arstide ja patsientide arusaamad on tihti nihkes

Arstide ja patsientide arusaamad on tihti nihkes

Värske uurimuse kohaselt ei ole arstid ja patsiendid sageli ühel meelel patsiendi haigust puudutavates küsimustes, kaasa arvatud selles, mil määral on patsient ise oma haiguses süüdi ja mis on parim viis terviseprobleemiga toimetulemiseks.

Teadlaste sõnul tingib sellist võõrandumist ebapiisav suhtlemine. Selgus, et arstid mõistsid palju paremini patsiente, kes osalesid aktiivselt raviprotsessis, esitades küsimusi ning väljendades oma arvamusi ja kõhklusi, kirjutab HealthDay News.

„Arstidele annab vahetut teavet patsientide arusaamade kohta just see, kui viimased annavad teada oma eelistustest, veendumustest ja muredest,“ sõnas uurimuse autor Richard Street juunior, Texase A&M ülikooli (Texas A&M University) kommunikatsiooniprofessor ja Houstonis asuva Baylori meditsiinikooli (Baylor College of Medicine) tervishoiuotsuste ja ‑kommunikatsiooni uurimisprogrammi juht.

Street ja dr Paul Haidet Pennsylvania osariigi ülikoolist (Pennsylvania State University) palusid 29 perearstil ja enam kui 200 patsiendil täita küsimustiku, milles tuli avaldada arvamust oma haiguse või haigusseisundi kohta, mille pärast nad arsti juures käivad, sealhulgas selle kohta, mis on haiguse põhjus, mil määral on haigust võimalik kontrolli all hoida, kui suures osas sõltub selle kulg nende eluviisist ja milline on haiguse mõju nende elule.

Patsiendid süüdistasid haiguse ilmnemises iseend rohkem kui arstid arvatagi oskasid. Lisaks olid arstid alahinnanud ka patsientide arvamust selle kohta, mil määral nad saavad oma haigust kontrolli all hoida, seda, kui tugevasti haigus nende elu mõjutab, looduslike ravivahendite tõhusust ja patsientide soovi teha arstidega koostööd raviplaani koostamisel või saada nõuandeid haigusega toimetulekuks.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada